GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservis 8605512
*
nr 860 5512
Teservis
Gefle, 17 del
Kondition: normalt bruksslitage
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2013
kl 20:31:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 11:04:09
1
200 kr
15/11 16:38:26
2
350 kr
18/11 09:02:58
3
700 kr
18/11 19:45:37
4
450 kr
18/11 19:48:41
4
600 kr
18/11 20:05:06
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:56
*
Teservis
Kondition: normalt bruksslitage
nr 860 5512
Teservis
Gefle, 17 del
Kondition: normalt bruksslitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 11:04:09 | 1 | 200 kr |
15/11 16:38:26 | 2 | 350 kr |
18/11 09:02:58 | 3 | 700 kr |
18/11 19:45:37 | 4 | 450 kr |
18/11 19:48:41 | 4 | 600 kr |
18/11 20:05:06 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservis
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:56